Перспективи працевлаштування в авіаційній галузі

29.06.2023 року відбулась зустріч з представником Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» (до 29.06.2023 року – Державний концерн «Укроборонпром»), випускником 2019 року за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт» ОПП «Технічне обслуговування та ремонт повітряних суден і авіадвигунів» Захаром Ігоровичем Коломійцем. Захід організовано за ініціативи завідувача кафедри підтримання льотної придатності повітряних суден Олександра Попова. До зустрічі долучилися здобувачі магістерського рівня вищої освіти спеціальності 272 «Авіаційний транспорт» (ОПП «Технічне обслуговування та ремонт повітряних суден і авіадвигунів») та спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» (ОПП «Якість, стандартизація та сертифікація»).

Захар Ігорович ознайомив здобувачів вищої освіти з структурою та роботою Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» та відзначив, що за версією журналу Forbes Ukraine станом на квітень 2023 року Державний концерн “Укроборонпром”, який об’єднує понад сотню оборонних підприємств, увійшов у ТОП-50 найкращих роботодавців України, посівши 9-те місце. Обговорено перспективи працевлаштування випускників НАУ на технічні та інженерні спеціальності, пріоритет надається hard skills, що направлено для зміцнення обороноздатності Збройних сил України.

Захар Ігорович дав вичерпні відповіді на актуальні питання здобувачів вищої освіти: Дмитра Бойка (група ТО-103М) цікавило питання про наявність курсів з англійської мови інженерно-авіаційного спрямування; Віталій Бородавка (група ТО-103М) звернувся з проханням розповісти про авіаційні підприємства, в яких працюють випускники-однокурсники доповідача; Микола Павлюченко (ЯС-112М) привернув увагу до стану нормативних документів в авіаційній галузі, Євген Шерпаєв (ЯС-112М) підняв питання щодо механізмів допуску авіаційного персоналу до льотної експлуатації повітряних суден у державній авіації України та одержання відповідного свідоцтва.

Учасники зустрічі обговорили питання стосовно здобутих програмних результатів навчання за освітньо-професійними програмами та перспективами поглиблення практичних навичок при працевлаштуванні на підприємствах в авіаційній галузі.