Онлайн лекція-бесіда представника Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка для студентів 4 курсу АКФ НАУ

12 жовтня 2022 року відбулася  онлайн лекція для студентів 4 курсу АКФ, спеціальність  142 «Енергетичне машинобудування». Лекцію-бесіду провів Керівник розрахунково-експериментальної бригади турбін Запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес» ім. академіка О. Г. Івченка  Різник Сергій Борисович. Представник стейкхолдера докладно зупинився на історії та сучасному етапі розвитку технологій виготовлення деталей “гарячої частини” газотурбінних двигунів (ГТД) та установок (ГТУ). Були розглянуті питання виготовлення лопаток – монокристалів, їх циклічних випробувань, особливості процесу охолодження повітря, що йде на охолодження лопаток. Розглянуто питання підвищення ступеня підвищення тиску і температури у камері згоряння та їх вплив на ККД двигуна, питання організації складних циклів.

Особливу увагу у лекції було приділено питанням створення  ГТД-приводів в ГТУ компресорних станцій (типу Д-336-1/2)  та авіаційних ГТД типів Д-36,-436, Д-27, Д-18Т, АИ-450, ГТД складних циклів, у тому числі сучасних ГТД розробки іноземних фірм.

В кінці доповідач відповів на питання студентів стосовно створення спільного газогенератора ГТД, щодо напрямку розвитку ГТД й удосконалення їх характеристик та про перспективи і особливості роботи авіаційних трьохконтурних ГТД. Окремо було піднято питання про соціальні програми, що є у конструкторському бюро “Прогрес” для підтримки молодих спеціалістів.

*Справка. Різник С.Б. має 43-річний досвід створення газотурбінних двигунів (ГТД) авіаційних та промислового призначення, у тому числі у співпраці з іноземними фірмами