На кафедрі прикладної механіки та інженерії матеріалів 4 вересня 2024 року за ініціативи гаранта освітньо-професійної програми (ОПП) «Прикладна механіка, стандартизація та оцінка якості технічних систем» освітнього ступеня магістр к.т.н., доцента Володимира Борисовича Мельника проведено зустріч з здобувачами вищої освіти. Здобувачів ознайомлено з ключовими питаннями щодо організації, навчально-методичного керівництва та проведення переддипломної практики, обговорено основні етапи підготовки кваліфікаційних робіт.
Завідувач кафедри Оксана Мікосянчик ознайомила здобувачів з основними вимогами до написання випускних кваліфікаційних робіт згідно «Положення про кваліфікаційні роботи (проєкти) здобувачів вищої освіти Національного авіаційного університету» (2024 р., нова редакція ), які розміщені на сайті університету https://nau.edu.ua/site/variables/news/2024/4. Особлива увага при зустрічі з здобувачами була приділена питанням дотримання академічної доброчесності при написанні кваліфікаційних робіт: розглянуто правила надання посилань на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей вітчизняних та закордонних вчених; надано рекомендації щодо роботи з науковими джерелами інформації; розглянуто питання щодо використання власних раніше опублікованих наукових результатів здобувачів в кваліфікаційних роботах для унеможливлення самоплагіату. Здобувачів ознайомлено з порядком перевірки кваліфікаційних робіт на на плагіат (https://nau.edu.ua/download/Quality%20Assurance_ukr/qadobrochesnist/28_05_2020/Porjadok_proved_antiplagiat_Gizun_koreg.pdf ).
В обговоренні змісту, структури та особливостей підготовки випускної кваліфікаційної роботи у сфері механічної інженерії загалом та в авіаційній сфері зокрема активну участь прийняли керівники кваліфікаційних робіт професор Павло Носко, доцент Олександр Башта, доцент Володимир Повгородній та куратор академічної групи М-131-2023-1-СЯ старший викладач Інна Семак. Розглянуто теоретичний зміст предметної області обраних здобувачами тем кваліфікаційних робіт, який включає закони механіки та їх прикладні застосування, теоретичні засади проектування, аналізу і оптимізації конструкцій та технологій виробництва машин, основи організації та проведення наукових досліджень механічних властивостей матеріалів, динаміки машин та процесів, механіки рідини і газів, деталей машин і конструкцій, моделювання та прогнозування експлуатаційних властивостей технічних систем, спрямованих на підвищення їх якості.
Доцент Володимир Мельник ознайомив здобувачів на науково-педагогічних працівників з алгоритмом акредитації ОПП «Прикладна механіка, стандартизація та оцінка якості технічних систем». Відзначено особливість ОПП – формування професійних компетенцій у галузі машинобудування та авіабудування за міжнародними, європейськими стандартами, у тому числі авіаційного спрямування (ISO серій 9000, 1400, 1700, 4500, EN ISO 9712, AS /EN 9100 тощо).
Зустріч відбулася за активної зацікавленості та участі здобувачів, надані відповіді на їх запитання.