На кафедрі прикладної механіки та інженерії матеріалів 17.02.2022 року відбувся науковий семінар (в режимі онлайн) «Процеси та системи управління якістю в авіації».
Участь в семінарі прийняли більш ніж 60 викладачів та здобувачів вищої освіти (7 викладачів кафедри ПМІМ АКФ НАУ; викладачі Кременчуцького льотного коледжу; с.н.с., к.т.н., доцент кафедри інституту авіації та протиповітряної оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Радько О.В.; більш ніж 40 студентів, випускників бакалаврату АКФ НАУ; магістри; аспіранти (в тому числі іноземці).
Модератором семінару виступав провідний фахівець кафедри, доцент, к.т.н. Мельник Володимир Борисович.
На семінарі було розглянуто наступні питання:
- Діяльність міжнародних організацій авіаційної галузі (ІСАО, ІАТА, EASA, IAQG, ACI) щодо управління якістю в авіації.
- Процеси та системи управління якістю надання послуг в аеропортах .
- Презентація навчального посібника Радько О.В., Мельника В.Б. «Процеси та системи управління якістю в авіації».
- Презентація магістерської ОПП «Якість, стандартизація та сертифікація» та оновленого навчального плану РМ-1-152-1/21 та програм дисциплін (Гарант ОПП – доц., к.т.н. Мельник В.Б.).
- Особливості вступу в магістратуру на аерокосмічний факультет НАУ в 2022 році.
Тематика, види діяльності щодо управління якістю в авіації та високий професіоналізм доповідей викликали велике зацікавлення учасників семінару.
Учасникам семінару було презентовано освітню програму «Якість, стандартизація та сертифікація» другого (магістерського) рівня вищої освіти та приділено увагу фаховим компетентностям, які набувають фахівці цієї спеціальності:
- розроблення та впровадження системи управління якістю на підприємствах;
- запровадження та реалізація на практиці системи моніторингових досліджень та внутрішніх стандартів у сфері стандартизації, сертифікації, управління якістю продукції та послуг;
- участь у створенні нових видів товарів, продукції та нових технологічних процесів на підприємстві, виведенні їх на внутрішній та зовнішній ринки;
- контроль виконання робіт із стандартизації, сертифікації та управління якістю продукції структурними підрозділами;
- реалізація інтеграційних процесів стратегічної політики підприємств, міжнародних норм та стандартів з якості;
- проведення аналізу та оцінювання поточної діяльності підприємств у сфері управління якістю;
- розроблення документів та положень щодо процесів стандартизації та сертифікації; оцінювання результатів впровадження системи управління якістю.
Всім зареєстрованим учасникам наукового семінару «ПСУЯвА» видано сертифікат учасника.