Євген ПЕДАН, випускник 2022 року
Я навчався в Національному Авіаційному Університеті за освітньо-професійною програмою «Композиційні матеріали і конструкції». Хочу сказати, що ця спеціалізація дуже цікава та перспективна. Протягом навчання ми вивчали різні типи композитних матеріалів та їхні властивості. Було багато лекцій, на яких ми дізнавалися про процеси виготовлення композитів, а також про їх застосування в авіації та інших галузях. На практичних заняттях ми мали можливість самостійно виготовляти деталі з композитних матеріалів та тестувати їх. Окрім того, в рамках навчання я отримав досвід роботи з різними програмами для моделювання та проектування композитних деталей. Це дало мені можливість збільшити мої знання та навички у цій галузі.
Я мав можливість пройти практику на Державному Підприємстві “Антонов”, де ми досліджували процеси виготовлення та випробування композитних матеріалів. Ця практика дала мені багато цінного досвіду та знань у галузі. На кафедрі прикладної механіки та інженерії матеріалів також є дослідна лабораторія, обладнана сучасними засобами для проведення механічних випробувань. Ми мали можливість самостійно проводити випробування на різних матеріалах та деталях, що дозволило нам збільшити наші знання та навички у цій галузі. Взагалі, навчання за освітньо-професійною програмою «Композиційні матеріали і конструкції» в Національному Авіаційному Університеті дало мені велику кількість цінного досвіду та знань, які я успішно використовую у своїй роботі. Я б рекомендував цю спеціальність всім, хто цікавиться авіацією та ракетно-космічною технікою та хоче отримати високоякісну освіту в цій галузі.
Ніна РОГОЖИНА, випускниця 2022 року Спеціальність є перспективною, особливо тепер, з огляду зростання виробництва безпілотників та поєднання, удосконалення нових технологій. Здебільшого це виробництво відбувається вручну, кустарно та з мінімальною автоматизацією. Тому важливим та цікавим для мене було питання автоматизації цих процесів як з практичної, так і з теоретичної точки зору. Світовий досвід виробництва та використання композиційних матеріалів гарно вивчати в межах цієї спеціальності.
Роботи Ніни Рогожиної:
– колекція обрізків від процесу виробництва повністю композиційного БпЛА “Крокус” в Віражі (фрагменти закінцівки та носка крила зі стінкою, обшивки носка, обшивки крила (зовні та зсередини), поперечного силового набору крила – нервюри)
Олександр ЖОСАН, випускник 2022 року Знання, отримані у процесі навчання, можна використовувати не тільки за авіаційним напрямом, а і в машинобудуванні, будівництві та простіших сферах. Отримавши теоретичні знання з механіки матеріалів та обравши хоча б одну систему САПР з тих, що вивчались, можна дуже легко знайти хорошу роботу для початку. Вивчаючи композиційні матеріали та конструкції, поле розуміння природи та процесів виробництва поширюється і на всі інші матеріали та конструкції з них; оскільки композити одні з найскладніших у використанні. Ви шукатимете простіші шляхи, що підвищуватиме вашу конкурентоздатність та рівень прийнятих Вами технічних та технологічних рішень.
Отримавши знання за спеціалізацією композиційні матеріали та конструкції, я без проблем знайшов роботу у сфері меблів та фурнітури, працював конструктором з листових матеріалів, світлових приладів, працював конструктором на виробництві точного машинобудування, конструктором просторових ферм та каркасів заради заробітку грошей для придбання інструменту (фрезерний верстат з ЧПК по металам, 3д принтер, прилади для виробництва композитів – камери дегазації, вакуумний насос, автоклав, комплект вимірювальних приладів – штангенциркулі, індикатори, повірочні лінійки і кутники, мікрометри) та купівлі витратних матеріалів. Моя мрія виробляти дрони різного призначення зі злітною масою більше 100 кг та бути конкурентно спроможним на ринку; і знання, отримані на кафедрі, стали фундаментом, в першу чергу розуміння, що треба робити, а потім як робити і як шукати вирішення задач.
Роботи Олександра Жосана: