Лабораторії кафедри ПМІМ

Напрям наукової діяльності: оцінка триботехнічних характеристик трибоелементів, дослідження процесів тертя і зношування матеріалів і покриттів
Об’єкти дослідження:
• триботехнічні характеристики трибоелементів;
• процеси тертя і зношування матеріалів і покриттів в умовах тертя ковзання
Лабораторія новітніх триботехнологій створена за наказом ректора НАУ №128/ОД від 15.09.2005 на базі наукової лабораторії з фізико-хімічної механіки авіаційних матеріалів та конструкцій (була створена в 1964р., науковий керівник д.т.н. проф. Карлашов О.В.); лабораторії з дослідження процесів тертя і змащування деталей машин (була створена в 1964 р., науковий керівник д.т.н. проф. Райко М.В.) та галузевої науково-дослідної лабораторії «Експлуатаційних властивостей паливо-мастильних матеріалів» (була створена в 1968р., науковий керівник д.т.н. проф. Аксьонов О.Ф.).
Напрям наукової діяльності: лабораторією проводяться фундаментальні та прикладні дослідження. Головні напрямки наукових досліджень лабораторії пов’язані з розв’язання проблем тертя та зношування в механізмах і машинах, підвищенням надійності та довговічності деталей і вузлів авіаційної техніки, створенням прогресивних технологій відновлення деталей машин, математичному моделюванню процесів зношування та випробувань, створенню методів контролю та діагностики в машинобудуванні.
Об’єкти дослідження:
• тертя та зношування в механізмах і машинах;
• надійність та довговічність деталей і вузлів авіаційної техніки;
• технології відновлення деталей машин;
• процеси зношування;
• методи контролю та діагностики в машинобудуванні.

Напрям наукової діяльності: вивчення напружено-деформованого стану елементів конструкцій і механічних характеристик матеріалів, експериментальні методи досліджень ударної міцності композиційних матеріалів та пластин з полікарбонату, процес виготовлення пластини зі скло- та вуглепластика. Лабораторія обладнана випробувальними машинами для виконання лабораторних робіт, практичних занять та наукових досліджень.

Об’єкти дослідження:

  • напружено-деформований стан елементів конструкцій і механічні характеристики матеріалів;
  • композиційні матеріали та пластини з полікарбонату;

пластини зі склопластику

  • Комп’ютерний клас 

здобувачі вищої освіти мають змогу використовувати середовище Ansys Workbench – це програмне середовище CAD та CAE розрахунків в таких напрямках авіаційної галузі як динаміка та міцність матеріалів, контактні задачі, проектування нових модельних матеріалів на макро рівні, а також можливість поєднання комплексних задач аеродинаміки, термодинаміки, акустика, механіки та багато іншого.

  • Лабораторія систем якості

підготовка здобувачів вищої освіти у сфері прикладної механіки, стандартизації та оцінки якості технічних систем для України є надзвичайно важливим завданням. Це викликано необхідністю адаптації національної системи технічного регулювання (технічних регламентів, стандартів, процедур та органів з оцінки відповідності тощо) до європейської, що сприятиме  розв’язанню комплексних проблем у сфері авіа- та машинобудування при виготовлені,  експлуатації та ремонті техніки.