Онлайн Лекція – бесіда заступника начальника управління, начальника відділу компресорних станцій Управління транспортування газу ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” для студентів 4 курсу АКФ

24 жовтня 2022 року відбулася  онлайн лекція для студентів 4 курсу АКФ, спеціальність  142 «Енергетичне машинобудування». Лекцію провів заступник Начальника управління, начальник відділу компресорних станцій Управління транспортування газу ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” КОНОНЕНКО  Руслан Володимирович. Представник стейкхолдера поділився із студентами досвідом експлуатації газоперекачувальних агрегатів (ГПА)  різних типів у складі газотранспортної системи України.
Лекція проводилася у вигляді лекції бесіди. Було розглянуто широке коло питань, пов’язаних з експлуатацією газотранспортної системи. Кононенко Р.В. розповів про особливості транзиту газу до Європейських та Українських споживачів у сьогоднішніх умовах, про закінчення модернізації компресорної станції (КС) «Бар» Вінницької обл. з сучасними ГПА виробництва фірми «Нуово Піньоне», Італія і запросив студентів у безпечний період відвідувати цю КС, що модернізована сучасними високоефективними ГПА, – ОГТСУ забезпечить автобус для поїздки у м. Бар. Кононенко Р.В. зауважив, що на деяких КС йде зміна працюючого персоналу – потрібні молоді фахівці з цієї спеціальності 142.
Руслану Володимировичу особливо сподобались запитання студентів:
– щодо перспектив транспортування ОГТСУ суміші природного газу з воднем, що дуже актуально для Європейських споживачів для переходу на «зелену енергетику»;
– варіанти у перспективі використання інших, окрім газотурбінних та електродвигунів, типів двигунів як приводів ГПА;
– варіантів переобладнання КС ОГТСУ за умов значного скорочення чи повного припинення транзиту газу в Європу у 2024році;
– студент Довгалюк Денис прискіпливо запитував стейкхолдера – як влаштуватись на роботу в ОГТСУ після захисту дипломного проекту та отримання диплома  ступеня «Бакалавр»;  до якої конкретно КС звертатись з цього питання; про посаду; соціальні гарантії та умови праці; про зарплату молодого фахівця.
По закінченні лекції-бесіди домовлено, що студенти ще мають можливість задавати питання до Кононенка Р.В., а додаткову інформацію від стейкхолдера   отримуватимуть через викладача доцента Андрійця О.Г.
Для довідки:
Кононенко  Руслан у 2005 рокі закінчив НАУ, захистивши диплом   на кафедри авіаційних  двигунів АКФ та отримав спеціальність 142 “Енергетичне машинобудування”. На сьогодні є заступником начальника управління, начальником відділу компресорних станцій Управління транспортування газу ТОВ  “Оператор газотранспортної системи України”.