Кадровий склад кафедри АД та БПЛА

БОНДІК Олександр Сергійович

Завідувач кафедри
кандидат наук, доцент

Біографія/Освіта

Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків за спеціальністю «льотчик-інженер» у 1990 році. З 1990 по 1995 рік проходив військову службу на посаді льотчика-інструктора 105-го навчального авіаційного полку Чернігівського ВВАУЛ, з 1995 по 1999 рік – на посадах командира корабля, командира авіаційного загону 199-го гв. одрап та 184-го гв. тбап 13-ї гв. тбад ВПС України. В 1996 році закінчив Чернігівський технологічний інститут та отримав кваліфікацію менеджера. В 2001 році закінчив Національну академію оборони України (НАОУ), а в 2004 році – ад’юнктуру НАОУ. В 2005 році захистив кандидатську дисертацію, в 2007 році присвоєне вчене звання доцента. З 2004 по 2011 рік проходив військову службу на посадах НПП – льотного складу НАОУ (НУОУ) – викладача кафедри, доцента кафедри, заступника начальника та начальника кафедри. Має класну кваліфікацію «Військовий льотчик-інструктор 1-го класу». Після звільнення з лав ЗС України, з 2012 по 2020 рік працював в різних авіакомпаніях в Україні та за кордоном у якості пілота та Командира ПС Airbus А319/320/321. З серпня 2020 року працює на посаді Директора льотної служби ПрАТ «АК «Колумбус», а з лютого 2021 року – на посаді завідувача кафедри аеродинаміки та безпеки польотів Аерокосмічного факультету НАУ.

Освоїв 7 типів літаків, має загальний наліт – 7,200 годин. Опублікував 57 наукових та навчально-методичних праць.

Нагороджений Відзнакою Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти».


Професійний і науковий інтерес: Авіаційні транспортні системи та комплекси, системи управління, льотна експлуатація, безпека польотів
Навчальні дисципліни: Повітряне право / Air Law, Експлуатаційні процедури / Operational procedures, Зв’язок VFR (IFR) / VFR (IFR) Communications, Взаємодія у багаточленному екіпажі / Multi Crew Cooperation (MCC), Попередження потрапляння та виведення зі складного положення / Upset prevention and recovery training (UPRT)
Контактні дані: 9 корпус, 218 аудиторія. +38 (044) 406-77-54 oleksandr.bondik@npp.nau.edu.ua,kaf.adbp@ukr.net

УДАРЦЕВ Євгеній Павлович

Професор кафедри,

доктор технічних наук, професор

Біографія/Освіта

Після закінчення інституту, з 1960 по 1962 рік працював на інженерних посадах в Київському інституті інженерів цивільної авіації. В 1965 році закінчив аспірантуру КІІЦА. В 1968 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. В 1978 році присвоєне вчене звання доцента кафедри аеромеханіки та динаміки польоту ЛА. В 1987 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук. В 1989 році присвоєне вчене звання професора кафедри аеромеханіки та динаміки польоту ЛА. З 1986 по 2002 рік – завідувач кафедри аеродинаміки та динаміки польоту ЛА. З 2002 року по теперішній час працює на посаді професора кафедри аеродинаміки та безпеки польотів ЛА Аерокосмічного факультету НАУ.

Наукові дослідження пов’язані з новим науковим напрямом – експлуатаційною аеродинамікою. Виконав значний комплекс досліджень у галузі ідентифікації аеродинамічних характеристик, льотних випробувань, індивідуальних особливостей повітряних суден, аеродинаміки ЛА на базі дослідження вихороактивного крила. Його підручник «Експлуатаційна аеродинаміка» завершує багаторічний етап наукових досліджень і льотних випробувань повітряних суден. Під його керівництвом у 2013 році вперше було виконано політ моделі радіокерованого літака з вихровим передкрилком.

Нагороджений медаллю Ю.О. Гагаріна, почесним знаком «Відмінник освіти України». Член Міжнародної академії «Людина в аерокосмічний системі».

Підготував одного доктора та 13 кандидатів наук. Автор понад 165 наукових та навчально-методичних праць. Має понад 23 патенти та авторських свідоцтва на винахід.

Професійний і науковий інтерес: Динаміка польоту, експлуатаційна аеродинаміка
Навчальні дисципліни:
Аеродинаміка та динаміка польоту
Контактні дані:
9 корпус, 206 аудиторія. +38 (044) 406-73-03 yevhenii.udartsev@npp.nau.edu.ua

РАСТРИГІН Олександр Олексійович

Професор кафедри,

доктор технічних наук, професор

Біографія/Освіта

Закінчив Київське вище військове авіаційне інженерне училище з відзнакою. Після закінчення КВВІАУ працював на посаді інженера-випробувача 8-го льотного науково-випробувального інституту ВПС імені В.П. Чкалова.

Закінчив ад’юнктуру при кафедрі «Аеродинаміки та динаміки польоту» Київського вищого військового авіаційного інженерного училища, після чого в 1991 році успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. В 1993 році отримав вчене звання старшого наукового співробітника при Київському інституті ВПС. В 2010 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук, а в 2019 році отримав вчене звання професора при ЦНДІ ОВТ ЗС України.

Працював на посадах старшого наукового співробітника, начальника науково-дослідної лабораторії, заступника начальника кафедри Аеромеханіки Київського інституту ВПС.

З 2000 року працював на посадах начальника науково-дослідного відділу воєнно-технічної політики, заступника начальника науково-дослідного управління, начальника науково-дослідного управління формування і супроводження Державних програм розвитку озброєння та військової техніки, начальника науково-дослідного управління розвитку озброєння та військової техніки Повітряних Сил, заступник начальника Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України.

З 2021 року працює на посаді професора кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Автор близько 240 наукових праць, 2-ох монографій, підручника, біля 40 патентних заявок на корисну модель.


Професійний і науковий інтерес: Аеродинаміка та динаміка польоту
Навчальні дисципліни:
Принципи польоту, Аеродинаміка та динаміка польоту
Посилання на наукометричні профілі (Google Scholar, Orcid, Researcher Gate) та репозиторій НАУ: orcid.org/0000-0002-1483-6111
Контактні дані:
9 корпус, 208 аудиторія. aleks.rasstr@gmail.com / oleksandr.rasstryhin@npp.nau.edu.ua

АГЄЄВ Сергій Євгенович

Доцент кафедри,

кандидат технічних наук

Біографія/Освіта

Закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації з відзнакою в 1985 році. Після закінчення КІІЦА С. Агеєва було рекомендовано для роботи на кафедру аеродинаміки, де він займався науковою роботою у галузі небезпечних зовнішніх впливів. З 1986 по 1989 рік навчався в аспірантурі НАУ. У 1990 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

З 1989 року працює викладачем кафедри аеродинаміки, з 1889 по 1999 рік – асистентом кафедри аеродинаміки, з 1999 року по теперішній час – доцентом кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Виконував обов’язки відповідального редактора збірника наукових праць кафедри. Був відповідальним виконавцем кафедральних науково-досліджених тем, в тому числі, і сумісних проектів з КБ «Южное», м. Дніпропетровськ.

На протязі ряду років С. Агеєв являється координатором сумісного німецько-українського проекту по забезпеченню екологічної безпеки та енергетичної незалежності підприємств України. Безпосередньо бере участь в розробці проектів промислової аеродинаміки сумісно з німецькою фірмою Нестро-Люфттехнік.

Є автором 34-х науково-методичних видань.

Професійний і науковий інтерес:Примежовий шар, дослідження двофазних потоків та аеродинамічні дослідження, дослідження зовнішніх та внутрішніх течій, промислова і технічна аеродинаміка.
Навчальні дисципліни:
Принципи польоту, Аерогідрогазодинаміка, Практична аеродинаміка літаків клас SEP/MEP
Контактні дані:
9 корпус, 202 аудиторія. +38 (044) 406- 77-23 unserv@ukr.net / serhii.aheiev@npp.nau.edu.ua

БОНДАРЕНО Павло Вікторович

Доцент кафедри,

кандидат технічних наук

Біографія/Освіта

Закінчив командний факультет Ленiнградської Академії цивільної авіації у 1975 році.

З 1975 року по 1992 рік працював на посадах штурмана-інспектора, старшого штурмана-інспектора, виконуючого обов’язки головного штурмана Українського управління ЦА.

З 1992 по 1998 рік – начальник Служби аеронавігаційної інформації АК «Авіалінії України».

З 1999 по 2014 рік – робота на посаді начальника відділу НОТАМ ДП «Украерорух».

З 2018 року по теперішній час – доцент кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

За час льотної роботи освоїв 9 типів повітряних суден, загальний наліт складає більше 10000 годин, виконував обов’язки на посадах від штурмана корабля до головного штурмана ЦА України. Автор винаходу способу заходу на посадку, який був успішно введений в дію в авіаційній галузі ЦА СРСР.

Брав участь в розробці Настанови по штурманській службі СРСР, національних правил України із забезпечення аеронавігаційною інформацією ЦА, збірника аеронавігаційної інформації АІП України. Брав безпосередню участь в створені і був першим керівником International NOTAM Office України.

Професійний і науковий інтерес: Аеронавігаційне забезпечення в ЦА
Навчальні дисципліни: Загальна навігація, Радіонавігація, Збірники аеронавігаційної інформації та їх використання, Основи аеронавігаційного забезпечення
Контактні дані:
9 корпус, 216 аудиторія. paveldaren1@gmail.com / pavlo.bondarenko@npp.nau.edu.ua

ВЛАСЕНКО Геннадій Миколайович

Доцент кафедри,

кандидат технічних наук, доцент

Біографія/Освіта

Закінчив Челябінське вище військове авіаційне училище штурманів в 1991 році за спеціальністю «штурман-інженер».

З 1991 по 1999 рік проходив військову службу в частинах ВПС України на посадах старшого штурмана літака, штурмана корабля, начальника зв’язку та радіотехнічного забезпечення польотів авіаційного полку, штурмана-оператора.

Освоїв наступні типи літаків: Ту-134УБЛ, Ту-134Ш, Ту-95 МС, Су-24МР, Ту-22М3, Ан-26Ш. Має загальний наліт на всіх типах літаків понад 600 годин.

В 2001 році закінчив Національну академію оборони України, а в 2004 році – ад’юнктуру НАОУ. В 2005 році захистив кандидатську дисертацію, в 2007 році присвоєне вчене звання доцента. З 2004 по 2011 рік проходив військову службу на посадах НПП – льотного складу НАОУ (НУОУ) – викладача кафедри, доцента кафедри, заступника начальника кафедри. Після звільнення з лав ЗС України, в 2017 році закінчив Державний університет телекомунікацій та працював на посадах НПП цього ж університету.

З 2021 року працює на посаді доцента кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Автор понад 60 наукових та навчально-методичних робіт.

Професійний і науковий інтерес: Аеронавігаційне забезпечення в ЦА
Навчальні дисципліни: Викладає на українській мові: Збірники аеронавігаційної інформації та їх використання, Загальна навігація,
на англійській мові: Радіонавігація
Контактні дані:
9 корпус, 209(а) аудиторія. +38 (044) 406-77-23 henadii.vlasenko@npp.nau.edu.ua

ГОРСЬКИЙ Олексій Миколайович

Доцент кафедри,

пілот-інструктор ЦЛП НАУ,

кандидат технічних наук

Біографія/Освіта

У 1993 році закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків за спеціальністю «льотчик-інженер».

У 1998 році закінчив ад’юнктуру Київського інституту Військово-Повітряних Сил по кафедрі безпеки польотів. Захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. В 2006 році закінчив магістратуру Національної академії оборони України по кафедрі бойового застосування та управління діями авіації. Магістр військового управління оперативно-тактичного рівня.

Проходив військову службу в частинах ВПС України на посадах: старшого льотчика 161 винищувального авіаційного полку 138 винищувальної дивізії 5 Повітряної армії Військово-повітряних Сил України; старшого наукового співробітника Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України; вченого секретаря Науково-технічної ради Міністерства оборони України; начальника секретаріату Науково-технічної ради Міністерства оборони України; доцента кафедри Повітряних Сил Національної академії оборони України; заступника начальника кафедри, начальника кафедри та професора кафедри авіації інституту авіації та ППО Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського.

Після звільнення з лав ЗС України працює пілотом-інструктором Центру льотної підготовки Національного авіаційного університету. В 2019 році закінчив магістратуру Національного авіаційного університету по кафедрі авіаційної психології. Магістр психології.

Освоїв наступні типи літаків: К-10, Як-52, Л-39, Ан-26, Іл-76. Має загальний наліт на всіх типах літаків понад 600 годин.


Професійний і науковий інтерес: Авіаційна психологія
Навчальні дисципліни: Викладає на англійській мові: Можливості людського організму та Загальна навігація
Посилання на наукометричні профілі (Google Scholar, Orcid, Researcher Gate) та репозиторій НАУ:
Профіль Google Scholar:
https://scholar.google.com.ua/citations?user=qraj2zIAAAAJ&hl=uk
Профіль ORCID:
https://orcid.org/0000-0002-5170-7351
Профіль ResearchGate:
https://www.researchgate.net/profile/Oleksij-Gorskij
Профіль у репозитарії НАУ (повний перелік праць):
https://er.nau.edu.ua/simple-search?query=Горський&sort_by=score&order=desc&rpp=10&etal=0&filtername=author&filterquery=Горський%2C+Олексій+Миколайович&filtertype=equals
Контактні дані:9 корпус, 203 аудиторія. +38 (044) 406-73-38 oleksii.horskyi@npp.nau.edu.ua

КОПИЛОВ Станіслав Володимирович

Доцент кафедри,

Вчений секретар кафедри,

кандидат технічних наук

Біографія/Освіта

Закінчив Національний авіаційний університет та Національний технічний університет України «КПІ» з відзнакою. Після цього закінчив аспірантуру Національного технічного університету України в 1999 році та успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. Працював на різних наукових та науково-педагогічних посадах в Національному технічному університеті України «КПІ» та Національному авіаційному університеті. Крім того, пройшов навчання у Франції, та має вищу фізико-математичну, вищу юридичну та економічну освіту.

Пройшов повний курс навчання та виконував польоти у якості другого пілота та командира повітряного судна на різних типах літаків. Був ініціатором створення державного інвестиційного проекту «Створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету». На базі НАУ організував науково-дослідну лабораторію для дослідження кінематичних та динамічних характеристик потоку з використанням сучасної лазерної техніки.

Автор понад 40 наукових робіт більшість яких опубліковано в провідних закордонних виданнях США, Канади та західноєвропейських країн.


Професійний і науковий інтерес: Аналітичне а також експериментальне дослідження примежового шару
Посилання на наукометричні профілі (Google Scholar, Orcid, Researcher Gate) та репозиторій НАУ: https://orcid.org/0000-0001-5187-7660
Навчальні дисципліни:
На англійський мові викладає наступні курси: Аерогідрогазодинаміка, Безпека польотів, Динаміка польоту, Принципи польоту, Метеорологія, Повітряне право.
Контактні дані: 9 корпус, 218 аудиторія. +38-044-406-77-54 stanislav.kopylov@nau.edu.ua

МІЛЯЄВ Юрій Петрович

Доцент кафедри,

кандидат технічних наук, доцент

Біографія/Освіта

Після закінчення у 1980 р. Іркутського вищого військового авіаційного інституту проходив військову службу в частинах ВПС, навчався в аспірантурі, захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук та отримав вчений ступень доцента. Після цього працював доцентом кафедри Безпеки польотів ІВАІІ, був керівником науково-дослідного відділу, очолював роботу групи безпеки польотів АНТК ім. О.К. Антонова. Брав активну участь у роботі експертів з питань розслідування авіаційних катастроф в різних країнах світу.

Науковий доробок доцента Міляєва Ю.П. складає більше 50 наукових праць, серед яких – дослідницькі винаходи, підручники, статті тощо.

Трудова діяльність пов’язана із науково-педагогічною роботою та дослідженнями в галузі безпеки польотів повітряних суден.


Професійний і науковий інтерес: Безпека польотів літальних апаратів
Навчальні дисципліни: Управління безпекою польотів, Експлуатаційні процедури, Використання БСР ПП з метою запобігання авіаційних пригод
Посилання на наукометричні профілі (Google Scholar, Orcid, Researcher Gate) та репозиторій НАУ:

https://orcid.org/0000-0002-5639-4606,
https://doi.org/10.32620/aktt.2020.2.06
Контактні дані: 9 корпус, 202 аудиторія. +38 (044) 406-73-03 gnomicdiana@gmail.com / yurii.miliaiev@npp.nau.edu.ua

СЕМИТКІВСЬКА Таїсія Олексіївна

Доцент кафедри,

кандидат технічних наук, доцент
Біографія/Освіта

Закінчила Київський інститут інженерів цивільної авіації у 1983 році за спеціальністю «Експлуатація літальних апаратів і двигунів» з присвоєнням кваліфікації інженера-механіка.

Трудову діяльність почала в Кіровоградському льотному училищі ЦА.

У 2002 році захистила дисертацію та отримала диплом кандидата технічних наук зі спеціальності «Випробовування літальних апаратів та їх систем». З 2005 року має атестат доцента кафедри механіки та конструкції авіаційної техніки. Завідувала кафедрою. Проводить аналітичні та експериментальні дослідження у галузі безпеки польотів та захисту навколишнього середовища.

Рішенням атестаційної колегії у 2015 році присвоєно звання доцента кафедри екології та охорони навколишнього середовища.

У 2018 році була переведена до Національного авіаційного університету. Є автором понад 60-ти наукових і науково-методичних праць.


Професійний і науковий інтерес: Безпека польотів літальних апаратів
Навчальні дисципліни: Метеорологія, Сучасні системи аеродромно-технічного забезпечення
Контактні дані: 9 корпус, 201(а) аудиторія. +38 (044) 406-76-92 semytkivskaya@gmail.com / taisiia.semytkivska@npp.nau.edu.ua

ЯЦКО Максим Миколайович

Доцент кафедри,

кандидат технічних наук

Біографія/Освіта

В 2012 році закінчив Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету, факультет льотної експлуатації, та отримав кваліфікацію пілота літака. Захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.

Працював на посаді пілота повітряного судна Boeing-737 в різних авіакомпаніях України. Має загальний наліт на різних типах літаків понад 3000 годин.

З 2019 року працює на посаді доцента кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Має понад 15 наукових праць.

Професійний і науковий інтерес: Ефективність льотної експлуатації ПС
Навчальні дисципліни: Льотні характеристики та планування 1 – Маса і центрування, Льотні характеристики та планування 1 – Льотне планування та моніторинг
Посилання на наукометричні профілі (Google Scholar, Orcid, Researcher Gate) та репозиторій НАУ: Orcid: 0000-0003-0375-7968
Контактні дані:+38 (096) 798-82-57 maksym.yatsko@npp.nau.edu.ua

ДУШКІН В’ячеслав Валентинович

Старший викладач кафедри,

пілот-інструктор

 

Біографія/Освіта

Закінчив Кременчуцьке льотне училище цивільної авіації, працював пілотом-інструктором повітряного судна АН-2. У 1985 році закінчив командний факультет Ленінградської академії цивільної авіації по спеціальності «Експлуатація повітряного транспорту».

З 1985 по 1993 рік працював пілотом ПС ТУ-134 та ТУ-154, а з 1993 року – у якості Командира ПС та пілота-інструктора ПС Boeing-737 та Boeing-767.

Загальний час нальоту складає біля 23000 годин.

У 2006 році було присвоєне звання «Почесний працівник авіакомпанії «Аеросвіт».

У 2009 році був нагороджений нагрудним знаком «Почесний працівник авіаційного транспорту України».

З 2021 року працює на посаді старшого викладача кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Навчальні дисципліни: Основи тренажерної підготовки льотних екіпажів, Повітряне право, Безпека польотів

Контактні дані: 9 корпус, 218 аудиторія. +38 (044) 406-77-54 viacheslav.dushkin@npp.nau.edu.ua

БАЛЕНКО Юрій Віталійович

Старший викладач кафедри

 

Біографія/Освіта

Закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації та школу вищої льотної підготовки при Кіровоградській льотній академії. Виконував польоти за кордоном на посаді борт-інженера 1-го класу на літаках АН-24Б, АН-24РВ, АН-26 та АН-30. Загальний час нальоту складає біля 7800 годин. Має сертифікат AML(PART-66). Працював інженером по експлуатації на літаку АН-124, АН-24Б, АН-24РВ, АН-26 та АН-30.

Працював на посаді Начальника інженерно-авіаційної служби Центру льотної підготовки НАУ, а з 2021 року працює на посаді старшого викладача кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Навчальні дисципліни: Загальні знання про повітряне судно, (частина 1 та 2) на англійській мові.

Контактні дані: 9 корпус, 209(а) аудиторія. +38 (044) 406-77-23 yurii.balenko@npp.nau.edu.ua

ГАПАНОВИЧ Ігор Борисович

Старший викладач кафедри,

пілот-інструктор ЦЛП НАУ

Біографія/Освіта

Закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації в 1988 року за спеціальністю інженера-механіка.

Після закінчення КІІЦА з 1988 по 1990 рік працював на посаді інженера. З 1990 по 2005 рік працював на посаді пілота-інструктора Центрального аероклубу України. З 2005 по 2020 рік працював на посаді головного конструктора, технічного директора, начальника служби льотної придатності ТОВ АВК «Скаетон». З 2020 року по теперішній час працює на посадах пілота-інструктора та заступника начальника ЦЛП НАУ з льотної підготовки, а також старшого викладача кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Має свідоцтва CPL(A), GPL, PART 66 (B1, С).

Загальний наліт складає біля 6000 годин.

Має рейтинги льотного інструктора та екзаменатора.

Навчальні дисципліни: Експлуатаційні процедури

Контактні дані:+38 (044) 406-79-03 ihor.hapanovych@npp.nau.edu.ua

ШЕНДРИК Юрій Іванович

Старший викладач кафедри

Біографія/Освіта

Закінчив Кіровоградське вище льотне училище цивільної авіації за спеціальністю «Експлуатація повітряного транспорту». Працював на посадах штурмана Ан-24/26, Директора центру контролю експлуатації, Директора центру управління польотами, Директора з виробництва, заступником директора з організації льотної роботи на ДП «Украерорух». На даний час працює заступником начальника відділу контролю та забезпечення польотів на ВДП АТП Антонов.

З 2020 року працює на посаді старшого викладача кафедри аеродинаміки та безпеки польотів літальних апаратів Аерокосмічного факультету НАУ.

Навчальні дисципліни: Льотні характеристики та планування 1 – Маса і центрування, Загальна навігація, Радіонавігація, Інженерно-штурманські розрахунки польоту

Контактні дані: +38 (044) 406-77-54 shendryk@gmail.com / yurii.shendryk@npp.nau.edu.ua