Історія кафедри ГГС

Кафедра гідрогазових систем (ГГС) заснована у квітні 1958 році при реорганізації кафедри аеромеханіки, гідравліки і конструкції літаків Київського інституту цивільного повітряного флоту. Назва кафедри з часу заснування трансформувалась наступним чином: 1958 – 1975 році – кафедра гідравліки, гідравлічних та пневматичних устроїв літальних апаратів; 1975 – 2001 році – кафедра гідрогазових систем повітряних суден; з 2001 року – кафедра гідрогазових систем.


Засновник кафедри ГГС, професор Т.М.Башта

Засновником і першим завідувачем кафедри був видатний вчений, фундатор вітчизняної авіаційної та промислової гідравліки, д.т.н., професор Башти Т.М., який прийшов до Київського інституту інженерів цивільної авіації з посади Головного конструктора Міністерства авіаційної промисловості, маючи за плечима тридцятирічний досвід роботи на керівних посадах у верстатобудівній та авіабудівній промисловості, постійно суміщаючи її з роботою у Вищій школі (КПІ, МВТУ ім. Баумана, МАІ, СТАНКІН).
З вересня 1976 р. Т.М.Башту на посаді завідувача кафедри змінив його учень, професор В.П.Бочаров, який очолював кафедру на протязі 27 років.
З липня 2003 р. завідувачем кафедри став інший учень професора Т.М.Башті, професор Г.Й.Зайончковський.

Завідуючий кафедрою ГГС Зайончковський Г.Й.

До першого складу кафедри у 1958 році входили майбутні доктора технічних наук, професора Г.А.Нікітін, Ж.С.Черненко, А.О.Комаров, кандидати технічних наук, доценти Швець Г.Я.. Авдошко М.Д., Вакіна В.В. В аспірантурі кафедри навчались Ф.Г.Погодаєв, М.М.Глазков, В.П.Бочаров, С.В.Чірков.
При кафедрі функціонувала науково-дослідна лабораторія “Надійності гідрогазових систем літальних апаратів”, яка в 1972 р. одержала статус галузевої. Першим її завідувачем був к.т.н. Гурбан В.У., з 1974 р. по 1988 р. її очолював к.т.н. Зайончковський, а з вересня 1988 р. по 1991 р. – к.т.н. Коновалов В.М.
З 1993 р. кафедра ГГС стала випусковою і почала підготовку спеціалістів для підрозділів АНТК “Антонов” зі спеціальністю “Літаки і вертольоти”.