Англомовний проект

Галузь знань – 13 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка»
Спеціальність: 134 «Авіа- та ракетобудування»
Спеціалізація :  Обладнання повітряних суден.
Профіль фахівця: проектування, випробування, виробництво та експлуатація повітряних суден, систем та обладнання транспортних кабін.

Програма є унікальною тим, що спрямована на підготовку фахівців, які здатні не тільки проектувати повітряне судно, але обирати або розробляти та інтегрувати обладнання пасажирських та вантажних кабін з урахуванням конструкційних, ергономічних, економічних вимог та вимог льотної та аварійної придатності.
Студенти вивчають конструкцію та принципи проектування літаків транспортної категорії, а також вертольотів та поршневих легких літаків, їх обладнання та системи. Отримають знання із:

  • використання систем автоматизованого проектування (СAD), автоматизованого виробництва (CAM); автоматизованої розробки (CAE) та постійної інформаційної підтримка постачання і життєвого циклу (CALS) повітряних суден;
  • застосування сучасних авіаційних матеріалів, включаючи питання виготовлення композиційних конструкцій;
  • проектування повітряних суден з урахуванням європейських (EASA) та американських (FAA) вимог льотної придатності та стандартів.

Навчання проводиться як українською, так і англійською мовою.
Замовники: ДП «Антонов» – український авіабудівний концерн, який займається проектуванням, виробництвом та експлуатацією літаків марки «АН».
ТОВ «Прогрестех-Україна» – компанія, що надає інжинірингові та консультаційні послуги в галузі авіабудування. Основний партнер і замовник – компанія Boeing.
ТОВ «МАУтехнік» –  дочірнє підприємство «Авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України», яке має європейське схвалення EASA Part-145 та спеціалізується на технічному обслуговуванні повітряних суден фірми Boeing і Embraer.
А також інші конструкторські бюро та підприємства авіабудівної галузі, авіаремонтні заводи, авіакомпанії, дослідницькі організації.
Галузь знань – 27 «Транспорт»
Спеціальність: 272 «Авіаційний транспорт»
Спеціалізація : Технічне обслуговування та ремонт повітряних суден і авіадвигунів.
Профіль фахівця: збереження та відновлення льотної придатності авіаційної техніки, підготовка повітряних суден до польоту, контроль технічного стану систем та агрегатів, виконання регламентних і профілактичних робіт, оцінка ефективності льотної експлуатації, впровадження прогресивних методів технічного обслуговування авіаційної техніки, інженерне забезпечення безаварійних польотів повітряних суден.
Навчання проводиться і англійською мовою.
Замовники: авіакомпанії і авіаційні підрозділи міністерства транспорту України, конструкторські бюро, науково-дослідні установи, авіаремонтні заводи та експлуатаційні авіаційні підприємства.
Спеціальність: 272 «Авіаційний транспорт»
Спеціалізація : Технології робіт та технологічне обладнання аеропортів.
Профіль фахівця: експлуатація сучасної автотранспортної техніки, спеціальних машин і обладнання, призначеного для автоматизації і механізації технологічних процесів наземного забезпечення польотів повітряних суден, аналіз процесів у транспортних системах аеропортів, планування взаємодії різних видів транспорту, раціональне використання рухомого складу, оцінювання продуктивності транспортних засобів, собівартості перевезень, ефективності використання енергоресурсів, організація забезпечення пально-мастильними матеріалами авіапідприємств.
Навчання проводиться і англійською мовою.
Замовники: служби і відділи аеропортів (головного механіка, спеціального транспорту, перонної механізації), холдингові компанії, що забезпечують діяльність аеропортів на правах концесіонерів, спеціалізовані підрозділи в науково-дослідних та проектних організаціях, що займаються дослідженням, розробкою, впровадженням та експлуатацією транспортних засобів.
Галузь знань – 14 «Електрична інженерія»
Спеціальність: 142 «Енергетичне машинобудування»
Спеціалізація : Газотурбінні установки і компресорні станції
Профіль фахівця: Сучасні технології проектування, будівництва, монтажу, експлуатації, діагностування та ремонту вітчизняних та міжнародних газотранспортних мереж та їх елементів:  енергетичних комплексів,  компресорних станцій магістральних газопроводів, газорозподільних станцій та пунктів, газотурбінних  установок і їх систем, газоперекачувальних агрегатів, очищувальних та теплообмінних пристроїв, систем технологічного обладнання  у газотранспортних системах. Проведення дослідницьких робіт з розробки і впровадження енергозбережних технологій при транспортуванні та зберіганні газу, нових технологій стиснення та скраплення газу.
Навчання проводиться і англійською мовою.
Замовники:  компанія “Укртрансгаз”,  управління Автогаз, Техдіагаз, лінійно-виробничі управління магістральних газопроводів, автомобільні газонаповнювальні компресорні станції, науково-дослідні та проектні організації газотранспортної галузі. Більш детально тут

Галузь знань: 14 «Електрична інженерія»
Спеціальність: 142 «Енергетичне машинобудування»
Освітня програма: «Авіаційні двигуни  та енергетичні установки»
Зміст навчання:
Авіаційні газотурбінні двигуни  є найбільш складними і разом з тим найбільш досконалими енергетичними машинами, які забезпечують перетворення  тепла, що утворюється при згорянні палива, спочатку в  кінетичну і потенціальну енергію робочого тіла, яким є потік стиснутого повітря, а потім  у  рушійну силу , здатну переміщувати літальний апарат у повітрі з високою швидкістю і на значні відстані. Це означає, що  авіаційний газотурбінний двигун одночасно виконує дві функції: він є і тепловим двигуном, що перетворює тепло в механічну енергію і  рушієм, що переміщує літак у повітрі.

Для проектування, виготовлення і подальшого ефективного використання таких складних  машин, якими є авіаційні газотурбінні двигуни та інші авіаційні енергетичні установки,  необхідні спеціалісти, що опанували знаннями з математики і фізики, термо- і газодинаміки, з комп’ютерного проектування механізмів і машин, з матеріалознавства і технологій обробки матеріалів та багатьох суміжних дисциплін. Саме такий комплекс знань і умінь отримують студенти, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Авіаційні двигуни та енергетичні установки» в рамках бакалаврської підготовки зі спеціальності  «Енергетичне машинобудування». Більш детально тут