Кадровий склад

ТамаргазінТАМАРГАЗІН Олександр Анатолійович
завідувач кафедри (доктор технічних наук, професор)
Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

Трудову діяльність розпочав у 1980 р. на Київському авіаційному виробничому об’єднанні. Після служби у військово-повітряних силах навчався в Київському інституті інженерів цивільної авіації. У 1989 р. проходив стажування на технічних та інженерних посадах на авіаційно-технічній базі аеропорту Алма-Ати і отримав допуски на самостійну роботу на літаках типу Ту-154.

У 1990 році закінчив з відзнакою механічний факультет Київського інституту інженерів цивільної авіації і отримав кваліфікацію інженера-механіка з експлуатації літальних апаратів та двигунів.

Після закінчення інституту працював в КІІЦА в науково-дослідній лабораторії кафедри авіаційних двигунів на посадах інженера, молодшого наукового співробітника.

В 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Статистичний контроль і прогнозування показників надійності авіаційних газотурбінних двигунів у процесі експлуатації» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.14 «Експлуатація повітряного транспорту».

Після захисту дисертації працював на посадах старшого наукового співробітника кафедри авіаційних двигунів, начальника відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення науково-дослідної частини університету. В цей період О.А. Тамаргазін працював над створенням та вдосконаленням автоматизованих систем діагностуванню авіаційних двигунів Д-30КУ/КП та ПС-90А, а також створенням в Україні державної системи збору та обробки інформації про надійність авіаційної техніки.

У 2002 році захистив дисертацію на тему «Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків» на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.22.20 «Експлуатація та ремонт засобів транспорту».

З 2002 р. по 2005 р. працював заступником директора Інституту ІКАО Національного авіаційного університету. Як інструктор з авіаційної безпеки ІСАО, брав участь в адаптації навчальних курсів ІСАО до потреб цивільної авіації України у Європейському регіональному начальному центрі з авіаційної безпеки, що входив до складу Інституту ІСАО та приймав участь у створенні у складі НАУ Європейського регіонального навчального центру ІСАО з підготовки державних інспекторів з безпеки польотів та льотної придатності повітряних суден.

З 2006 р. – професор кафедри авіаційних двигунів. В цей період пройшов підготовку як інспектор з безпеки польотів, а також навчання за типами повітряних суден Мі-8, Ан-26, Іл-76.

Вчене звання професора по кафедрі авіаційних двигунів отримав у 2007 році.

З 2008 р. завідує кафедрою технологій аеропортів Національного авіаційного університету, єдиної у світі кафедри, що готує спеціалістів для наземних служб аеропорту. У зв’язку з цим основну увагу професор О.А. Тамаргазін приділяє удосконаленню навчального процесу, максимальному зближенню навчальної та виробничої діяльності студентів, залученню до викладацької діяльності на кафедрі представників аеропортів та науково-дослідних інститутів НАН України. Результатом такої плідної співпраці стала участь колективу кафедри у створені дванадцяти міжнародних стандартів з напряму «Авіаційна наземна техніка».

У 2011 році пройшов підготовку у ТОВ «Свіспорт Україна» з організації роботи хендлінгової компанії у сучасному аеропорту. Кожні п’ять років проходить підвищення кваліфікації у ТОВ «Інтеравіа» (останнє у 2020 році).

З 2002 р. по 2022 р. був членом експертної ради ДАК України з технологій та проблем транспортного комплексу. А з 2022 року член спеціалізованої вченої ради Д26.062.05 по спеціальності 05.05.03 Двигуни та енергетичні установки.

У 2020-2021 рр. будучі членом науково-методичної комісії МОН України з розробки стандартів вищої освіти, розробив стандарт вищої освіти бакалавра за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт» галузі знань 27 «Транспорт» (затверджено та введено в дію Наказом Міністерства освіти і науки України від 18.11.2020 р. № 1436) та стандарт вищої освіти магістра за спеціальністю 272 «Авіаційний транспорт» галузі знань 27 «Транспорт» (затверджено та введено в дію Наказом Міністерства освіти і науки України від 05.01.2021 р. № 16).

Зараз викладає навчальні дисципліни: «Математичні методи моделювання систем і процесів», «Статистичне оцінювання і прийняття рішень», «Організація міжнародних польотів», «Технології ремонту та відновлення авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів», «Математичне моделювання технологічних процесів в аеропорту», «Неавіаційна діяльність аеропорту».

Напрями наукової роботи:
– менеджмент технологій аеропортів;
– експлуатація авіаційної техніки.

Автор понад 190 наукових та навчально-методичних праць.
Монографії:

  1. Тамаргазін О.А. Системи технічного обслуговування пасажирських літаків. – К.: КМУЦА, 2000. – 268 с.
  2. Тамаргазін О.А. Формування програм технічного обслуговування авіаційної техніки. – К.: НАУ, 2007. – 160 с.

Підручники:

      1. Кулик М.С, Тамаргазін О.А., Козлов В.В. Конструкція, міцність та надійність газотурбінних установок і компресорів: Підручник / М.С., Кулик, О.А. Тамаргазін, В.В. Козлов. – К.: Вид-во Нац. авіац. ун-ту «НАУ-друк», 2009. – 480 с.
      2. Тамаргазін О.А., Білякович О.М., Варюхно В.В., Нікулін С.М. Технічна експлуатація авіаційної наземної техніки: Підручник / О.А.Тамаргазін, О.М.Білякович, В.В.Варюхно, С.М.Нікулін. – К.: ДП «Розвиток» МВС України, 2017. – 320 с.
Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:
  1. Тамаргазін О.А., Довгаль А.Г., Приймак Л.Б. Моделювання зносостійкості композиційного покриття для поверхонь поршнів ДВЗ авіаційної наземної техніки // Двигатели внутреннего сгорания. – Всеукраинский научно-технический журнал. – № 1. – 2018. – С. 67-73.
  2. Тамаргазін О.А., Ліннік І.І. Концепція програмного забезпечення для індивідуальних комунікаційних пристроїв у єдиному інформаційному полі забезпечення технологічних процесів в аеропорту // Наукоємні технології: Наук. журнал – Київ: НАУ, 2019. – № 2 (42). – C.157-163.
  3. Tamargazin A.A., Variyukhno V.V., Dovgal A.G., Sidorenko A.Yu. Wear of Composition Coatings Containing SiC-Al2O3 for Piston Skirt of Internal Combustion Engines of Aircraft Ground Support Equipment // Journal of Friction and Wear, 2019, Vol. 40, No. 4, pp. 303-308. © Allerton Press, Inc., 2019. Russian Text © The Author(s), 2019, published in Trenie i Iznos, 2019, Vol. 40, No. 4, pp. 389-395. (Scopus)
  4. Tamargazin A., Pryimak L. Neural network interpolation parameters of a multi-modedynamic model of the aircraft engine // Авиационно-космическая техника и технология: Науч. техн. журнал – Харьков: ХАИ, 2020. – № 7 (167). – С.98-104.
  5. Tamargazin A., Pryimak L., Shostak V. Methods of clustering parameters in the creation of neural network multi-mode dynamic models of aircraft engines // Авиационно-космическая техника и технология: Науч. техн. журнал – Харьков: ХАИ, 2021. – № 4 (174). – С.71-78
  6. Linnik, I.I., Linnik, E.P., Grishin, I.Y., Timirgaleeva, R.R., Tamargazin, A.A. Air Navigation: An Integrated Test Method for Airborne Objects’ Identification Systems // Communications in Computer and Information Science, 2021, 1396 CCIS, рp. 57-67 (Scopus)
  7. Linnik, I.I., Grishin, I.Y., Timirgaleeva, R.R., Tamargazin, A.A. Air Navigation: Synthesis of Signal Detectors’ Structure in Collaborative Airspace Surveillance Systems in Airport Areas // Selected Papers of the VI International Scientific and Practical Conference “Distance Learning Technologies” (DLT 2021). Yalta, Crimea, September 20-22, 2021. pp. 58-68 (Scopus)

БіляковичБІЛЯКОВИЧ Олег Миколайович
доцент (кандидат технічних наук, доцент)

Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

Закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації у 1987 р. за спеціальністю «Експлуатація повітряного транспорту». До початку роботи в Національному авіаційному університеті працював у Державному міжнародному аеропорту «Бориспіль». В університеті працює з 1989 р.

У 1996 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Вплив забрудненості трансмісійних олив на мастильну дію та стан поверхневих шарів трибосполучень».

З 2010 по 2012 рр. – докторант кафедри виробництва, ремонту та матеріалознавства Національного транспортного університету.

З 2010 по 2018 рр. – професор кафедри технологій аеропортів аерокосмічного факультету НАУ.

З 2018 р. по теперішній час – доцент кафедри технологій аеропортів аерокосмічного факультету НАУ.

Викладає навчальні дисципліни: «Експлуатація авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів», «Сертифікація аеропортів та авіаційного персоналу», «Технічна експлуатація авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів», «Сучасні концепції розвитку інфраструктури аеропортів», «Техніка аеропортів», «Експлуатація транспортних засобів».

Напрям наукової роботи: дослідження у галузі інженерії поверхні, хіммотології, ефективності функціонування та сертифікації авіаційної наземної техніки, суб’єктів аеропортової діяльності, оптимізації технологічних процесів з наземного обслуговування повітряних суден та експлуатаційного утримання аеродромів.

Є викладачем Інституту підвищення кваліфікації керівних працівників аеропортів, хендлінгових компаній і авіакомпаній при НАУ за напрямком: «Експлуатація авіаційної наземної техніки».

У 2013-2014 рр. – кілька разів був відряджений до Казахстану для викладання в Академії цивільної авіації (м. Алмати).

У 2016 та 2019 рр. виконував обов’язки Головного судді ІІ та ІІІ Всеукраїнських конкурсів водіїв-операторів авіаційної наземної техніки на почесне звання «Кращий за професією».

Автор понад 190 наукових та навчально-методичних праць (з них 5 монографій та підручник) і 20 авторських свідоцтв.
Монографії:

      1. Билякович О.Н., Шишков А.Ф., Запорожец В.В. Аэропорт: теория и практика зимнего содержания аэродромов. – К.: Типография Диапринт, 2006. – 196 с.
      2. Дмитриченко М.Ф., Білякович О.М. Моніторинг стану трибосистем в умовах експлуатації: монографія / М.Ф.Дмитриченко, О.М.Білякович. – К.: НТУ, 2014. – 160 с.
      3. Дмитриченко М.Ф., Білякович О.М., Міланенко О.А., Савчук А.М., Туриця Ю.О. Триботехнічні характеристики мастильних матеріалів в умовах експлуатації машин і механізмів: монографія / М.Ф.Дмитриченко, О.М.Білякович, О.А. Міланенко, А.М.Савчук, Ю.О.Туриця. – К.: НТУ, 2016. – 124 с.
      4. Дмитриченко М.Ф., Міланенко О.А., Білякович О.М., Савчук А.М., Туриця Ю.О. Підвищення надійності транспортних засобів шляхом застосування модифікаторів тертя: монографія / М.Ф.Дмитриченко, О.А. Міланенко, О.М.Білякович, А.М.Савчук, Ю.О.Туриця. – К.: НТУ, 2017. – 104 с.
      5. Уманський О.П., Довгаль А.Г., Сироватка В.Л., Стороженко М.С., Білякович О.М. Композиційні матеріали на основі карбіду кремнію для компактних виробів і газотермічних покриттів: монографія / О.П. Уманський, А.Г. Довгаль, В.Л. Сироватка, М.С. Стороженко, О.М. Білякович. – К.: Наукова думка, 2022. – 128 с.
Підручник:
Тамаргазін О.А., Білякович О.М., Варюхно В.В., Нікулін С.М. Технічна експлуатація  авіаційної наземної техніки: Підручник / О.А.Тамаргазін, О.М.Білякович, В.В.Варюхно, С.М.Нікулін. – К.: ДП «Розвиток» МВС України, 2017. – 320 с.
Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:
1.Дмитриченко Н.Ф., Билякович О.Н., Савчук А.Н., Миланенко А.А., Турица Ю.А. Влияние реологических показателей на триботехнические свойства модифицированного масла И-40А /Н.Ф.Дмитриченко, О.Н.Билякович, А.Н.Савчук, А.А.Миланенко, Ю.А.Турица // Трение и износ. – 2018. – Том 39. – №2. – С. 207-212.
2.Дмитриченко Н.Ф., Миланенко А.А., Савчук А.Н., Билякович О.Н., Турица Ю.А., Павловский М.В., Артемук С.И. Повышение эффективности моторно-трансмисионных масел для гусеничных машин / Н.Ф. Дмитриченко, А.А. Миланенко, А.Н. Савчук, О.Н. Билякович, Ю.А. Турица, М.В. Павловский, С.И. Артемук // Трение и износ. – 2016. – Том 37. – №5. – С. 573-580.
3.Дмитриченко Н.Ф., Билякович О.Н., Руденко О.В., Глухонец А.А. Оценка состояния трансмиссионных масел по динамическим характеристикам трения / Н.Ф.Дмитриченко, О.Н.Билякович, О.В.Руденко, А.А.Глухонец // Трение и износ. – 2016. – Том 37. – №3. – С. 374-378.
4.Dmitrichenko N.F., Bilyakovich O.N., Savchuk A.M., Mіlanenko O.A., Turytsia Yu.O.// Method of determination of transmission oils reasonable useful life / N.F. Dmitrichenko, O.N.Bilyakovich, A.M.Savchuk, O.A.Mіlanenko, Yu.O.Turytsia // Metallurgical and Mining Industry. – 2015. – №12. – S. 266-271.
5.Dmitrichenko N.F., Bilyakovich O.N., Savchuk A.M., Turytsia Yu.O., Mіlanenko O.A. Evaluation technique of oils tribotechnical characteristics on the basis of their rheological and antifriction properties determination under the conditions of rolling motion and rolling with slipping / N.F. Dmitrichenko, O.N.Bilyakovich, A.M.Savchuk, Yu.O.Turytsia, O.A.Mіlanenko // Metallurgical and Mining Industry. – 2015. – №12. – S. 230-234.6.Dmitrichenko N.F., Bilyakovich O.N., Fedyna V.P., Mіlanenko A.A., Savchuk A.N. Consideration of service life extension of lubricants / N.F. Dmitrichenko, O.N.Bilyakovich, V.P.Fedyna, O.A.Mіlanenko, A.M.Savchuk // Metallurgical and Mining Industry. – 2015. – №12. – S. 182-188.
  • Дмитриченко Н.Ф., Билякович О.Н., Савчук А.Н., Миланенко А.А., Турица Ю.А. Влияние реологических показателей на триботехнические свойства модифицированного масла И-40А / Н.Ф. Дмитриченко, О.Н. Билякович, А.Н. Савчук, А.А. Миланенко, Ю.А. Турица // Трение и износ. – 2018. – Том 39. – №2. – С. 207-212.
  • Дмитриченко М.Ф., Білякович О.М., Савчук А.М., Туриця Ю.О. Механізм формування адсорбційних граничних шарів на поверхні металу // Вісник Національного транспортного університету. – 2019. – Вип. № (3) 45. – С.43-51
  • Дмитриченко М.Ф., Міланенко О.А., Білякович О.М., Туриця Ю.О., Савчук А.М. Реологічні особливості моторних олив в період прогрівання двигуна // Вісник Національного транспортного університету. – 2019. – Вип. № (1) 43. – С.55-65.
  • Bilyakovych O.N., Savchuk A.N., Turitsa Y.A., Kurbet L.V. Evaluation of the suitability of introduction of multifunctional samples of aviation ground equipment in aircraft maintenance // Problems of Tribology. – 2021. – V. 26. – №1/99-2021. – S. 84-88.
  • Biliakovych O.N. Modern and prospective towing methods aircraft // Modern engineering and innovative technologies. – 2022. – V. 22. – Part 1. – S. 122-126 (Scopus)
  • Biliakovych O.N., Kharchenko O.V. The concept of an unmanned airport tug as an alternative to traditional aircraft tugs / O.N. Biliakovych, O.V. Kharchenko // Modern engineering and innovative technologies. – 2023. – V. 28. – Part 1. – S. 120-126.
  • За сумлінну працю та значний внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців має нагороди: Почесна грамота НАУ (2015 р. та 2019 р.), Нагрудний знак «За сумлінну працю» (2020 р.), Подяка Міністерства освіти і науки України (2022 р.), Подяка ректора НАУ (2022 р.).

    ВарюхноВАРЮХНО Володимир Васильович
    доцент (кандидат технічних наук, доцент)
    Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

    Закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації у 1977 р. за спеціальністю «Експлуатація літаків та двигунів». В університеті працює з 1977 р.

    У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Деформаційно-спектральний аналіз вторинних структур поверхневих шарів деталей авіаційної техніки». Кандидат технічних наук за спеціальністю 05.02.04 «Тертя та зношування в машинах». У 1988 року отримав звання старшого наукового співробітника за спеціальністю 05.02.04 «Тертя та зношування в машинах».

    З 1989 р. по 1995 р працював доцентом кафедри технічної експлуатації спецтранспорту та засобів механізації аеропортів Київського інституту інженерів цивільної авіації, з 2001 по 2002 р – доцент кафедри технологічного обладнання аеропортів Аерокосмічного факультету НАУ. З 2002 по 2005 р. навчався у докторантурі НАУ. З 2005 року по теперішній час доцент кафедри технології аеропортів НАУ.

    Викладає навчальні дисципліни: «Неруйнівний контроль авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів» «Технологічне проектування аеропортів», «Проектування підрозділів аеропорту», «Спеціальне та спеціалізоване обладнання аеропортів», «Технічна діагностика авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів», «Аеровокзальні комплекси аеропортів».

    Напрям наукової роботи: дослідження у галузі інженерії поверхневих шарів.

    Автор понад 200 наукових та навчально-методичних праць (з них 2 підручника, 1 учбовий посібник та 1 словник) і 18 авторських свідоцтв.

    Підручники:

    1. Щепотьев О.І., Щепетов В.В, Варюхно В.В.  Основи надійності авіаційної техніки. Підручник для студентів вищих навчальних закладів. – К.,: ЛК Мейкер.2006р. – 248 с.
    2. Тамаргазін О.А., Білякович О.М., Варюхно В.В., Нікулін С.М. Технічна експлуатація авіаційної наземної техніки: Підручник / О.А.Тамаргазін, О.М.Білякович, В.В.Варюхно, С.М.Нікулін. – К.: ДП «Розвиток» МВС України, 2017. – 320 с

    Навчальні посібники:

    1. Запорожец В.В., Лычик В.И., Варюхно В.В. Надежность авиационной наземной техники. Учебное пособие. Киев, КИИГА, 1989.

    Словники:

    1. Тамаргазін О.А., Ясенко С.А., Варюхно В.В. , Довгаль А.Г., Нікулін С.М. Словник авіаційної наземної техніки: методичні рекомендації до вживання термінології для студентів спеціальності 272 «Авіаційний транспорт». – Киів: ДП «Розвиток» МВС України, 2017.

    Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

    1. №1 Rheological Characteristics of the Contact Zone and Structure of the Friction Surfaces. | REOLOGICHESKIE KHARAKTERISTIKI ZONY KONTAKTA I STRUKTURA POVERKHNOSTEI TRENIYA. Raiko, M.V., Zaporozhets, V.V., Golovach, P.A., Varyukhno, V.V., Bavin, I.I.Trenie i Iznos, 1983, 4(6), pp. 1008-1015
    2. Effect of electromechanical treatment on homogeneity of the surface layer and wear strength. Ryzhov, E.V., Zaporozhets, V.V., Varyukhno, V.V., Goncharenko Yu., N.TRENIE & IZNOS, 1984, 5(1 , 1984), pp. 27-33
    3. INFLUENCE OF ELECTROMECHANICAL TREATMENT ON SPECIMEN SURFACE LAYER HOMOGENEITY AND WEAR RESISTANCE.Ryzhov, E.V., Zaporozhets, V.V., Varyukhno, V.V., Goncharenko, Yu.N. Soviet Journal of Friction and Wear (English translation of Trenie i Iznos), 1984, 5(1), pp. 19-23
    4. Criteria selection and algorithm synthesis for evaluating wear modesZaporozhets, V.V., Berdinskikh, V.A., Varyukhno, V.V.Soviet Journal of Friction and Wear (English translation of Trenie i Iznos), 1988, 9(6), pp. 9-17
    5. Structure formation and mass transfer of wear-resistant coatings during electric discharge doping of Al-Si alloys with a composite ceramics of the LaB6-ZrB2 systemPodchernyaeva, I.A., Panasyuk, A.D., Zatulovskij, S.S., Varyukhno, V.V., Bloshchanevich, A.M.Sverkhtverdye Materialy, 2003, (6), pp. 50-59
    6. Heat- and wear-resistant composite materials and coatings based on A1N – TiB2Grigor’ev, O.N., Podchernyaeva, I.A., Panasyuk, A.D., Varyukhno, V.V.Refractories and Industrial Ceramicsthis link is disabled, 2004, 45(5), pp. 373-378
    7. Wear resistance of a plasma-electrospark zirconium diboride-based coating on aluminum alloy D16TPodchernyaeva, I.A., Panasyuk, A.D., Grigor’Ev, O.N., .Varyukhno, V.V., Bloshchanevich, A.M. Powder Metallurgy and Metal Ceramicsthis link is disabled, 2007, 46(5-6), pp. 248-253
    8. Wear of Composition Coatings Containing SiC-Al2O3 for Piston Skirt of Internal Combustion Engines of Aircraft Ground Support Equipment Tamargazin, A.A., Variyukhno, V.V., Dovgal, A.G., Sidorenko, A.Y. Journal of Friction and Wearthis link is disabled, 2019, 40(4), pp. 303-308
    9. Effect of the Structure Formation of SiC–Al2O3 Composites with Various Activating Dopants on Their Strength and HardnessDovgal, A.G., Varijukhno, V.V., Pryimak, L.B. Journal of Superhard Materialsthis link is disabled, 2020, 42(2), pp. 96-100
    10. Effect of Structure Formation in Al2O3-C Composites with Different Graphite Content on Their Mechanical Properties Dovhal, A.H., Varijukhno, V.V., Pryimak, L.B. Journal of Superhard Materialsthis link is disabled, 2022, 44(3), pp. 170-175
    11. Н. Ф. Дмитриченко, В. В. Варюхно, А. В. Кулинич, А. Г. Довгаль, В. П. Коба Продление ресурса деталей силовых установок авиационной наземной техники в условиях эксплуатации. // Металлофизика и новейшие технологии. Том. 39, № 1. січень 2017. – С. 69-82.
    12. A. A. Tamargazin, V. V. Variyukhno, A. G. Dovgal, A. Yu. Sidorenko Wear of Composition Coatings Containing SiC-Al2O3 for Piston Skirt of Internal Combustion Engines of Aircraft Ground Support Equipment // Journal of Friction and Wear, 2019, Vol. 40, No. 4, pp. 303-308.] © Allerton Press, Inc., 2019. Russian Text © The Author(s), 2019, published in Trenie i Iznos, 2019, Vol. 40, No. 4, pp. 389-395.

    ЛичикЛИЧИК Віктор Іванович
    старший викладач
    Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності
    У 1978 році закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації за спеціальністю «Технічна експлуатація повітряного транспорту».

    В університеті працює з 1978 року.

    Працював асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри технологій аеропортів.

    З вересня 2020 року і по теперішній час працює старшим викладачем кафедри технологій аеропортів і за сумісництвом очолює відділ технічних засобів навчання Національного авіаційного університету. Є членом Науково-методичної ради НАУ та Ради з якості освітньої діяльності та якості вищої освіти НАУ.

    Старший викладач Личик В.І. проводить лекції, лабораторні та практичні заняття з п’яти  навчальних дисциплін: «Аеродроми та їх експлуатація», «Техніка будівництва аеропортів та аеродромів», «Організація наземного обслуговування повітряних суден, вантажів та пасажирів в аеропортах» «Орнітологічне забезпечення аеропортів», «Обладнання та технології забезпечення авіаційної безпеки».

    Активно приймає участь у перепідготовці та підвищенні кваліфікації інженерно-технічних працівників аеропортів України, Узбекистану, Казахстану, Киргизії за напрямками: «Експлуатація АНТ», «Безпека наземного руху в аеропортах», «Орнітологічне забезпечення польотів».

    Є членом Правління Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації та очолює комітет з авіаційної наземної техніки цієї Асоціації.

    За сумлінну, бездоганну працю та значний внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців має нагороди: Почесна грамота НАУ (2003 р. та 2013 р.), Почесна грамота МОН України (2007 р.), Нагрудний знак «За сумлінну працю» (2009 р.), Нагрудний знак «Ветеран НАУ» (2018 р).

    Напрям наукової роботи: експлуатація авіаційної наземної техніки, менеджмент функціонування аеропортів, аеродромно-технічне забезпечення польотів в аеропортах.

    Автор понад 80 навчально-методичних та наукових праць, серед яких два довідники з авіаційної наземної техніки, десять галузевих науково-технічних розробок, Державний стандарт України, 17 навчальних посібників.

    ДовгальДОВГАЛЬ Андрій Григорович
    доцент (кандидат технічних наук)
    Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

    У 2002 р. з відзнакою закінчив Аерокосмічний факультет Національного авіаційного університету за спеціальністю «Технічна експлуатація літальних апаратів та авіадвигунів».

    В університеті працює з 2003 року.

    Викладає навчальні дисципліни: «Конструкція та міцність двигунів внутрішнього згорання», «Техніка будівництва аеропортів та аеродромів», «Проектування підрозділів аеропорту», «Електричне та електронне обладнання автомобілів», Технічна діагностика авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів», Технічна експлуатація авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів».

    У 2013 році у Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України захистив кандидатську дисертацію на тему «Закономірності структуроутворення нових зносостійких композиційних матеріалів на основі системи SiC-Al2O3 та покриттів з них для торцевих ущільнень».

    Напрям наукової роботи: відновлення та підвищення зносостійкості трибосполучень.

    Автор понад 40 навчально-методичних та наукових праць.

    Монографії:

    1. О. П. Уманський, А. Г. Довгаль, В.Л. Сироватка, М. С. Стороженко, О.М. Білякович Композиційні матеріали на основі карбіду кремнію для компактних виробів і газо термічних покриттів, Київ: Наукова думка, 2022. – 128 с.

    Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

    1. A.H. Dovhal, L.B. Pryimak Structure research of nanoscaled silicon carbide detonation coatings of tribotechnical application, Problems of Tribology, V. 27, No 1/103-2022, P. 26-33.
    2. Dovhal A.H., Varijukhno V.V., Pryimak L. B. Effect of Structure Formation in Al2O3-C Composites with Different Graphite Content on Their Mechanical Properties // Journal of Superhard Materials, 2022, Vol. 44, No. 3, pp. 170-175. Allerton Press, Inc., 2022., PRODUCTION, STRUCTURE, PROPERTIES, Published: 25 July 2022 DOI: 10.3103/S1063457622030029 (Scopus, DBLP)
    3. Pryimak L.B., Dovhal A. H., Varijukhno V.V. Studying the Wear Resistance of New Alumina Based Composite Materials of Special Tribotechnical Purpose // Journal of Superhard Materials, 2022, Vol. 44, No. 5, pp. 331-338. Allerton Press, Inc., 2022., PRODUCTION, STRUCTURE, PROPERTIES, Published: 29 November 2022 DOI: 10.3103/S1063457622050069 (Scopus, DBLP)
    4. Довгаль А.Г., Варюхно В.В., Приймак Л.Б. Вплив структуроутворення композитів системи Al2O3-C з різними вмістом графіту на їхні механічні властивості // Надтверді матеріали, 2022, № 3., С 28-34.
    5. Приймак Л.Б., Довгаль А.Г., Варюхно В.В. Дослідження зносостійкості нових композиційних матеріалів на основі оксиду алюмінію спеціального триботехнічного призначення // Надтверді матеріали, 2022, № 5, С. 39-47.
    6. Dovhal A.G., Pryimak L.B., Trofimov I.L. Determination of wear resistance and wear mechanisms of HVAF coatings based on Ni-Al composition depending on the technological modes of their deposition // Problems of Tribology. – V. 25, № 1/95. – 2020. – С. 26-33.
    7. Dovgal A.G., Varijukhno V.V., Pryimak L.B. Effect of the Structure Formation of SiC-Al2O3 Composites with Various Activating Dopants on Their Strength and Hardness // Journal of Superhard Materials Volume 42, issue 2, March 2020, pages 96–100 (2020), SYNTHESIS, STRUCTURE, AND PROPERTIES, Published: 1 March 2020 DOI: 10.3103/S1063457620020045 (Scopus, DBLP)
    8. Довгаль А.Г., Варюхно В.В., Приймак Л.Б. Влияние структурообразования композитов системы SiC–Al2O3 с различными активационными добавками на их прочность и твердость. // Сверхтвердые материалы, – 2020, – № 2. – С. 57-64.
    9. Tamargazin A.A., Variyukhno V.V., Dovgal A.G., Sidorenko A.Yu. Wear of Composition Coatings Containing SiC-Al2O3 for Piston Skirt of Internal Combustion Engines of Aircraft Ground Support Equipment // Journal of Friction and Wear, 2019, Vol. 40, No. 4, pp. 303-308. © Allerton Press, Inc., 2019. Russian Text © The Author(s), 2019, published in Trenie i Iznos, 2019, Vol. 40, No. 4, pp. 389-395. (Scopus, DBLP)
    10. Тамаргазін О.А., Довгаль А.Г., Приймак Л.Б. Моделювання зносостійкості композиційного покриття для поверхонь поршнів ДВЗ авіаційної наземної техніки. // Двигатели внутреннего сгорания. – Всеукраинский научно-технический журнал., – № 1. – 2018. – С. 67-73.

    11. Варюхно В.В., Довгаль А.Г., Білякович О.М., Курбет Л. В., Савчук А.М., Туриця Ю.О. Захисне покриття для поршнів двигунів внутрішнього згоряння авіаційної наземної техніки. // Проблеми трибології. – № 4. – 2018. – С. 85-91.

    ПРИЙМАК Людмила Борисівна
    доцент (кандидат технічних наук, доцент)
    Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

    У 2010 році закінчила з відзнакою Національний авіаційний університет за спеціальністю «Виробництво, технічне обслуговування та ремонт повітряних суден та авіадвигунів» англійською мовою.

    У 2010 році рішенням Вченої ради аерокосмічного інституту НАУ Приймак Л.Б. присуджено науковий ступінь кандидата наук Національного авіаційного університету в галузі технічних наук на підставі захисту кваліфікаційної роботи.

    З 2010 року по 2013 рік – аспірантка Національного авіаційного університету денної форми навчання.

    У 2016 році захистила кандидатську дисертацію, спеціальність 05.22.20 «Експлуатація та ремонт засобів транспорту», на тему «Підвищення ресурсу прецизійних пар енергетичних установок авіаційної наземної техніки шляхом модернізації систем змащення».

    З 2016 року по теперішній час працює доцентом кафедри технологій аеропортів Аерокосмічного факультету Національного авіаційного університету.

    Викладає навчальні дисципліни: «Вантажні комплекси аеропортів», «Конструкція та міцність автомобільної техніки», «Аеродроми та їх експлуатація», «Технології ремонту та відновлення авіаційної наземної техніки та обладнання аеропортів

    У 2018 році отримала Certificate of Attainment in Modern Languages (level B2) ECL Authorised Exam Centre «Universal Test», який підтверджує володіння англійською мовою на рівні B2.

    У 2018 році пройшла закордонне стажування у Wyzsza Szkola Sluzb Lotniczych (Польща) – вивчення досвіду навчально-методичної  роботи європейського навчального закладу, розширення професійних знань та навичок.

    У 2019 році рішенням вченої ради присвоєно вчене звання доцента по кафедрі технологій аеропортів аерокосмічного факультету Національного авіаційного університету.

    Напрям наукової роботи: дослідження в галузі підвищення ресурсу машин та рівня експлуатаційної надійності прецизійних пар авіаційної наземної техніки.

    Автор 58 публікацій, з них 49 наукового та 4 навчально-методичного характеру, 5 патентів на корисну модель, 42 наукові праці опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, серед них 7 публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричної бази Scopus. За результатами наукових досліджень приймала участь у роботі понад 20-ти міжнародних науково-технічних конференцій.

    Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

    1. A. G. Dovgal, V. V. Varijukhno, L. B. Pryimak Effect of the Structure Formation of SiC-Al2O3 Composites with Various Activating Dopants on Their Strength and Hardness // Journal of Superhard Materials Volume 42, issue 2, March 2020, pp. 96-100 (2020), SYNTHESIS, STRUCTURE, AND PROPERTIES, Published: 1 March 2020 DOI: 10.3103/S1063457620020045 (Scopus, DBLP)
    2. A. H. Dovhal, V. V. Varijukhno, and L. B. Pryimak Effect of Structure Formation in Al2O3-C Composites with Different Graphite Content on Their Mechanical Properties // Journal of Superhard Materials, 2022, Vol. 44, No. 3, pp. 170-175. © Allerton Press, Inc., 2022., PRODUCTION, STRUCTURE, PROPERTIES, Published: 25 July 2022 DOI: 10.3103/S1063457622030029 (Scopus, DBLP)
    3. L. B. Pryimak, A. H. Dovhal, and V. V. Varijukhno Studying the Wear Resistance of New Alumina Based Composite Materials of Special Tribotechnical Purpose/ / Journal of Superhard Materials, 2022, Vol. 44, No. 5, pp. 331-338. © Allerton Press, Inc., 2022., PRODUCTION, STRUCTURE, PROPERTIES, Published: 29 November 2022 DOI: 10.3103/S1063457622050069. (Scopus, DBLP)

    ХарченкоХАРЧЕНКО Олена Василівна
    доцент (кандидат технічних наук)
    Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

    У 2003 році з відзнакою закінчила факультет аеропортів Національного авіаційного університету за спеціальністю «Технології та технологічне обладнання аеропортів». В тому ж році отримала диплом з відзнакою Інституту післядипломного навчання Національного авіаційного університету за спеціальністю «Менеджмент зовнішньо економічної діяльності підприємств».

    З 2002 року працювала лаборантом кафедри технології аеропортів та енергоресурсів в Національному авіаційному університеті. З 2005 р. по 2015 р. працювала на посаді асистента, а з 2015 р. по 2020 р. старшим викладачем кафедри технологій аеропортів.

    З 2007 по 2019 роки працювала заступником декана Аерокосмічного факультету.

    У 2020 році захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.04 «Тертя та зношування в машинах». Тема дисертації: «Закономірності опору зносу аморфно-кристалічних покриттів системи Zr-Al-B».

    З 2020 року доцент кафедри технології аеропортів Аерокосмічного факультету.

    Викладає навчальні дисципліни: «Обладнання та технології забезпечення авіаційної безпеки», «Технології та обладнання паливозабезпечення аеропорту», «Технологічне проектування аеропортів», «Експлуатаційні матеріали для авіаційної техніки та обладнання аеропортів», «Функціонування аеропортів», «Організація наземного обслуговування повітряних суден, вантажів та пасажирів в аеропортах», «Перевезення небезпечних вантажів».

    За сумлінну, бездоганну працю та значний внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців має нагороди Подяка ректора (2008 р., 2013 р.).

    Напрям наукової роботи: тертя та зношування в машинах.

    Автор понад 30 наукових та навчально-методичних праць, 15 патентів та 1 монографії.

    Монографії:

    1. Щепетов В.В., Харченко О.В., Харченко С.Д. Зносостійкі захисні покриття // За ред. чл.-кор. НАН України В.П. Бабака, Наукова думка. 2022. – 122 с.

    Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:

    1. Kharchenko S.D., Kharchenko O.V. Nanostructural glass composite coatings // Problems of Tribology, № 27 (2/104), 2022. – Р. 35-41 (CrossRef, DOAJ, Ulrichsweb, Google Scholar, Index Copernicus)
    2. 2. Khaidurov V., Tsiupii T., Zhovnovach T., Zaporozhets A., Kharchenko O., Kharchenko Computational Methods of Integration of Deterministic Systems, which are Described by Systems of Ordinary Differential Equations EasyChair for ITTAP-2023 (Scopus)
    3. 3. Щепетов В.В., Харченко С.Д., Харченко О.В. Wear resistance of nanocomposite coatings in vacuum // Problems of Friction and Wear, 2021, Р. 66-70 (CrossRef, DOAJ, Ulrichsweb, Google Scholar, Index Copernicus)
    4. Мнацаканов Р.Г., Мікосянчик О.О., Якобчук О.Є., Хімко А.М., Харченко О.В. Огляд класифікацій за фізико-механічними та експлуатаційними властивостями мастил закордонного виробництва // Problems of Friction and Wear, 2020, Р. 52-70 (CrossRef, DOAJ, Ulrichsweb, Google Scholar, Index Copernicus)
    5. Babak V.P., Shchepetov V.V., Suprun T.T., Kharchenko O.V., Kharchenko S.D. Термічні бар’єрні покриття на ніобійових сплавах структурних матеріалів // Mechanics and Advanced Technologies, 2019, Р. 44-50 (DOAJ; Google Scholar; Open Academic Journals Index (OAJI), WorldCat; BASE; EBSCO; Norwegian Register for Scientific Journals, Series and Publishers; J-Gate).

    6. Pashechko M., Kharchenko O., Shchepetov V., Lenik K., Gladkiy Y. Features of Formation Stress State of Amorphized Detonation Coatings of the Zr-Al-B Systems // Advances in Science and Technology. Research Journal, № 13 (2), 2019 (Scopus)

     

    СИДОРЕНКО Олександр Юрійович
    доцент (кандидат технічних наук) за сумісництвом
    Відповідність п. 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

    У 1999 році закінчив Національний авіаційний університет за спеціальністю «Технічна експлуатація повітряних суден та авіадвигунів» та здобув кваліфікацію інженера-механіка.
    У 2006 р. захистив кандидатську дисертацію за темою «Метод формування конфігурації робочих поверхонь для підвищення надійності трибосистем» за спеціальністю 05.02.04 «Тертя та зношування в машинах» та отримав науковий ступінь кандидата технічних наук.
    Отримав звання доцента кафедри технологій аеропортів 23.12.2011 р.
    З 01.05.1999р. по 01.05.2002р. навчався в очній аспірантурі НАУ.
    З 13.05.2002 р. працював на посаді молодшого наукового співробітника.
    З 01.02.2005 р. – науковий співробітник кафедри технологій аеропортів.
    З 01.09.2005 року – доцент кафедри технологій аеропортів.
    З 01.12.2006 р. виконував обов’язки заступника декана факультету літальних апаратів аерокосмічного інституту НАУ.
    З 01.06.2012 р. виконував обов’язки декана факультету по роботі з іноземними студентами.
    З 01.06.2015 р. обраний за конкурсом на посаду декана факультету літальних апаратів аерокосмічного інституту НАУ.
    З 01.03.2017 р. – заступник директора аерокосмічного інституту НАУ з навчальної роботи та міжнародного співробітництва.
    З 01.04.2019 р. – заступник декана аерокосмічного факультету НАУ.
    Отримав свідоцтво на право викладання англійською мовою у 2005 р., пройшов і успішно закінчив курс практичних тренувань за програмою «Технологій аеропортів та наземного обладнання» (компанія «Swissport Ukraine Ltd») у 2011 р., (компанія «Інтеравіа») 2015 р., (компанія Інтеравіа») 2019р., пройшов і успішно закінчив курс підготовки та отримав сертифікат «Внутрішнього аудитору системи менеджменту якості» (компанія «Bureau Veritas»), пройшов і успішно закінчив курс підготовки за програмою «Системи управління безпекою» в інституті ІКАО НАУ, пройшов і успішно закінчив курс підготовки «Інструктора» за програмою «Система управління безпекою» в інституті ІКАО НАУ, отримав сертифікат ICAO з авіаційної англійської мови, закінчив курс підготовки «Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання в освітній процес» в Національній академії педагогічних наук України в 2021 р.
    Напрям наукової роботи – дослідження у галузі тертя та зношування, інженерії поверхні, хімотології, сертифікації авіаційної техніки.
    Відповідальний виконавець НДР 595ДБ09 «Технологія формування ефективної об’ємної мікрогеометрії робочих поверхонь лопаток ГТД», лабораторія новітніх триботехнологій, 01.01.2009-31.12.2010 рр.
    Автор і співавтор 57 публікації (3 Scopus), з них 47 наукових, 5 патентів та 3 навчально-методичні праці.
    Монографії:

      1. Zaichuk N. Shymchuk S., Sydorenko O., Shcherba A. The workability of heat-resistant steels and alloys parts – Lutsk: Lutsk National Technical University, 2018. – 86 p.
    Основні наукові публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз, рекомендованих МОН, зокрема Scopus або Web of Science Core Collection:
    • Tamargazin, VV. Variyukhno, AG. Dovgal, OY. Sidorenko. Wear of Composition Coatings Containing SiC-Al2O3 for Piston Skirt of Internal Combustion Engines of Aircraft Ground Support Equipment // Journal of Friction and Wear: Pleiades Publishing, 01.07.2019, 40.-4. – C.303-308.
    • Sydorenko, O. Sydorenko, O. Lozhachevska, O. Pashchenko. Competitiveness of International Airports Production Infrastructure in Global Air Transportation Market: Comprehensive Situational Model. // Asian Academy of Management Journal, 26(2), 173-195. (2021).
    • М.М. Svyryd, V.V. Kozlov, S.V. Cherepov, O.U. Sydorenko, Peculiarities of Steel-Babbitt Surface Interaction under Ultimate Friction in a Magnetic Field // Metallophysics and Advanced Technologies. 2022, vol. 44, No. 3, pp. 365-382.
    • Svyryd M., Trofimov I., Sydorenko O. The mechanism of tribological interaction of a ferromagnet in a direct magnetic field // Problemy eksploatacji I diagnostyki: Politechnica rzeszowska, 2018. – P.109-119