Наукова конференція секції “Конструкція, міцність та зносостійкість авіаційної техніки”

27 вересня  відбулася наукова конференція секції “Конструкція, міцність та зносостійкість авіаційної техніки” на кафедрі конструкції літальних апаратів АКФ. Захід зібрав представників провідних науково-дослідних та інженерних установ України, серед яких Національний авіаційний університет, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова, АТ «АНТОНОВ», Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, а також компанія “H3Operations”. Всього було представлено 19 доповідей. Однією з ключових особливостей конференції стало активне залучення студентів до наукової діяльності. Студенти брали участь у дослідженнях, що стосуються оптимізації конструкцій, підвищення міцності авіаційних компонентів, а також розробки нових матеріалів і методів випробувань. Це свідчить про високий рівень інтеграції молодих науковців у важливі для галузі проєкти, що дозволяє їм набути практичного досвіду і зробити внесок у розвиток авіаційної промисловості. Основні напрями досліджень на конференції включали: Оптимізацію конструкцій авіаційної техніки та безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Дослідження нових матеріалів для зменшення зносу та збільшення довговічності авіаційних компонентів. Вивчення процесів корозії та розробку технологій антикорозійного захисту. Моделювання та аналіз міцності композитних матеріалів. Залучення студентів до таких досліджень має важливе значення для розвитку наукових шкіл та підготовки майбутніх фахівців. Це дозволяє їм отримати безцінний досвід, розширити свої знання та навички, а також зробити внесок у вирішення актуальних проблем авіаційної галузі.